21 maja 2022

RECENZJA: Wyjazd na weekend- Sarah Alderson

Kiedy wymarzony wyjazd zmienia się w… przerażający koszmar!

Orla i Kate przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Niejedno już przeszły – od trudnych doświadczeń Orli jako świeżo upieczonej matki do niełatwej sprawy rozwodowej, przez którą przebrnęła Kate – i zawsze się wspierały. I zawsze, nie zważając na wszystko, raz w roku fundowały sobie wspólny weekendowy wypad.

W tym roku zdecydowały się na Lizbonę: piękny apartament ze wspaniałym widokiem i ekscytujący program zwiedzania. Nic nie mogłoby rozpocząć lepiej tej wycieczki niż wieczorne wyjście na miasto.

Ale kiedy Orla budzi się następnego ranka, nigdzie nie ma Kate.

Przesłuchiwana przez policję Orla, która z miejsca staje się główną podejrzaną, mgliście pamięta, co działo się ubiegłej nocy. Wie jednak, że ustalenie faktów może być ostatnią nadzieją dla przyjaciółki. Próbując odtworzyć wydarzenia, dokonuje wstrząsających odkryć i zdaje sobie sprawę, że Kate mogła coś ukrywać. I choć zaginęła w Lizbonie, to rozwiązanie zagadki jej zniknięcia może znajdować się znacznie bliżej domu.  

"Wyjazd na weekend" to tytuł, który trzyma w napięciu i niepewności dosłownie do ostatnich zdań.  Z jednej strony zakończenie może być dla niektórych przewidywalnie, z drugiej, autorka rozegrała to w bardzo zaskakujący sposób. 

Sarah Alderson stworzyła naprawdę wciągającą i ciekawą historię. Od samego początku wodzi czytelnika za nos, co chwilę podsuwając mu nowe tropy i podejrzanych. Fabuła jest świetnie skonstruowana, dopracowana w każdym calu, a bohaterowie dobrze wykreowani. Akcja bezustannie, dynamicznie mknie do przodu, przez co nie mogłam się od niej oderwać. Styl autorki także jest totalnie bez zarzutów, książkę czyta się niesamowicie dobrze i szybko. 

Jak wiecie, ja nie przepadam za ciężkimi thrillerami. Lubię lekkie, szybko czytające się pozycje, które wciągają mnie w wir zagadek i domysłów już od pierwszych stron. "Wyjazd na weekend" dokładnie taki jest. Jest w nim wszystko to, co lubię w tym gatunku, więc jeśli macie podobne upodobania, zapewniam, że książka się Wam spodoba. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz