22 maja 2022

RECENZJA: Będziesz tego żałować- Alicja Sinicka

Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

"Będziesz tego żałować" to książka, w której akcja toczy się raczej leniwie, mimo to czyta się ją ekspresowo. Do mniej więcej połowy, niewiele się tu dzieje, dopiero potem nieco się rozkręca, by pod koniec całkowicie nas pochłonąć. Podczas lektury, czytelnikowi cały czas towarzyszy lekki niepokój i niepewność. 

Ja generalnie jestem fanką autorki, lubię jej styl i historie, które tworzy. Tę książkę czyta się naprawdę dobrze, fabuła jest oryginalna, intrygująca i ciekawa, jednak czuję lekki niedosyt. Odniosłam wrażenie, że nie do końca jest ona dopieszczona, brakowało mi trochę bardziej dynamicznej akcji w pierwszej połowie książki. 

Niemniej jednak, "Będziesz tego żałować" jest książką, którą mimo wszystko z czystym sumieniem Wam polecam, bo mimo tych drobnych wad, spędziłam z nią naprawdę fajnie czas. Nie jest może jakaś bardzo angażująca, ale ma to swoje zalety, bo spokojnie można ją czytać w przerwie między obowiązkami, czy w komunikacji miejskiej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz