28 kwietnia 2022

RECENZJA: Chłopak z sąsiedztwa- Alexa Lavenda

On przystojny buntownik, który kocha motocykle, ale nie lubi samego siebie. Młody mężczyzna z przeszłością, która pozostawiła blizny na jego ciele i psychice. Nie wierzy w miłość ani w to, że jest jej wart, a kobiety zmienia jak rękawiczki.

Ona delikatna, ciepła i pełna empatii, kocha się w nim od zawsze i ma nadzieję, że ON w końcu zauważy w niej atrakcyjną kobietę, nie tylko siostrę swojego przyjaciela.

Liwia i Igor znają się od dzieciństwa, kiedy Igor ma dwadzieścia lat, rodzinna tragedia zmusza go do opuszczenia miasteczka, w którym do teraz mieszkał. Liw wierzy, że on jest miłością jej życia i czeka na jego powrót…

Co wydarzy się, kiedy tych dwoje spotka się ponownie? Czy obezwładniające przyciąganie, chemia i fascynacja mogą przemienić się w miłość…?


Zawsze, gdy sięgam po twórczość nieznanej mi dotąd autorki, mam obawy,  że styl oraz historia mi się nie spodobają, jednak okazało się, że tutaj były one zupełnie bezpodstawne. Co prawda książka ma wady, ale mimo to, czytanie jej sprawiło mi dużo przyjemności. 

Podobało mi się to, w jaki sposób autorka wykreowała bohaterów oraz rodzące się między nimi uczucie. Co prawda, Liwia momentami mnie nieco irytowała, zwłaszcza brakiem szacunku do siebie samej. Bez względu na to co Igor powiedział, czy zrobił ona i tak ślepo za nim podążała. 
Odrobinę przeszkadzała mi też spora ilość literówek, oraz to, że niektóre dialogi, mam wrażenie były takim masłem maślanym. Jednak po za tymi drobnymi niedociągnięciami, książka jest naprawdę świetna. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Fabuła, mimo że jest to raczej typowy romans, jest bardzo wciągająca i ciekawa. Większość scen oraz dialogów głównych bohaterów jest błyskotliwa i urocza, a zakończenie jest raczej nietypowe i zaskakujące. Gdyby nie informacja, jakiej zaczerpnęłam u źródła, że jest to powieść jednotomowa, z niecierpliwością czekałabym na kontynuację... 

Podsumowując, ja "Chłopaka z sąsiedztwa" ogromnie polecam. Wydaje mi się, że książka powinna spodobać się każdej miłośniczce romansów. Styl autorki jest niezwykle swobodny, lekki i nieco romantyczny, przez książkę czyta się niewiarygodnie szybko. Jest to idealna pozycja na jeden, bardzo przyjemny wieczór. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz