26 lutego 2022

RECENZJA: Jutro będziesz mój- Samantha Young

Posiadłość Ardnoch jest bezpieczną przystanią sławnych i bogatych. Dla ludzi spoza wyższych sfer jest niedostępna i równie tajemnicza, co jej właściciel, były gwiazdor Hollywood Lachlan Adair. Teraz spokojnej rezydencji grozi wielki skandal.

Policjantka Robyn Penhaligon przyjeżdża do Szkocji, chcąc odnowić kontakt z ojcem, który wiele lat temu odszedł, aby w pełni poświęcić się pracy prywatnego ochroniarza. Odnalezienie go okazuje się jednak dużo trudniejsze, niż myślała. Przy okazji poszukiwań Robyn poznaje celebrytę Lachlana Adaira. To właśnie on zatrudnił jej ojca i odebrał jej go na dobre. Każde kolejne spotkanie tylko potwierdza jej dotychczasową opinię na temat mężczyzny – Lachlan jest despotyczny i zarozumiały. Jego pewność siebie jest jednak jednocześnie irytująca i pociągająca, a Robyn coraz trudniej oprzeć się pokusie. Kobieta chętnie wyjechałaby z Ardnoch, zanim ulegnie urokowi swojego wroga. Jednak gdy jej ojciec staje się celem osoby zagrażającej mieszkańcom prestiżowej rezydencji, była policjantka postanawia zrobić wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Rozpoczynając prywatne śledztwo, w sprawie niepokojących wydarzeń, musi jednak liczyć się z tym, że od teraz Lachlan będzie jej towarzyszył niemal na każdym kroku, a ogień, który się między nimi tli, może zapłonąć na dobre.

Czy Lachlanowi uda się uciec przed przeszłością, która może zniszczyć mu życie? A może bardziej powinien się obawiać wroga ukrywającego się tuż obok niego? 


"Jutro będziesz mój" to niesamowicie rozbudowana i bogata w emocje historia, która wciąga już od pierwszych stron. Dzieje się tu naprawdę dużo, ponieważ autorka wplotła w nią wątek rodzinny, kryminalny oraz miłosny z nutą erotyzmu. Jednak najlepsze jest to, że nic się ze sobą nie gryzie. Wszystkie tematy podjęte przez autorkę są idealnie dopracowane, dzięki czemu książkę czyta się naprawdę przyjemnie. I właśnie dlatego, mimo, że napisana jest dość małą, zbitą czcionką i liczy ponad 450 stron, czytając w ogóle się tego nie odczuwa. 

Mnie totalnie z marszu, do sięgnięcia po "Jutro będziesz mój" przekonał sam fakt, że jest to romans z wątkiem kryminalnym. Wprost uwielbiam to połączenie, a tutaj autorka naprawdę świetnie to rozegrała. Wątek kryminalny trzyma w napięciu praktycznie przez całą książkę. Samantha umiejętnie zwodzi czytelnika, raz po raz podsuwając nowych podejrzanych. Co prawda miałam pewne przypuszczenia, kto za tym stoi i po części się one sprawdziły, jednak wcale nie przeszkodziło mi to w czerpaniu przyjemności z czytania tej historii. 

Jeśli chodzi o wątek romantyczno-erotyczny, także czuję się usatysfakcjonowana. Sceny erotyczne się w tej książce, jak najbardziej pojawiają, jednak nie grają pierwszych skrzypiec, co mi bardzo odpowiada. Nie są też wulgarne, ani niesmaczne. Wręcz przeciwnie, są elektryzujące, pełne napięcia i namiętności, a między bohaterami wyczuwalna jest chemia. 

O autorce słyszałam dużo i cały czas miałam w głowie myśl, że muszę w końcu sięgnąć po jakąś jej książkę, ale do tej pory nigdy do tego nie doszło. Mimo, że nawet mam jedną czy dwie w swoim zbiorze. Gdy więc trafiłam na zapowiedź "Jutro będziesz mój" pomyślałam, że to jest idealna okazja, by zapoznać się z dorobkiem Samanthy Young. 

I przyznaję, że mi osobiście trudno było się od tej historii oderwać, więc bardzo, bardzo polecam! Z niecierpliwością wyczekuję drugiego tomu, na który mam nadzieję, nie będziemy musieli czekać zbyt długo. 

1 komentarz:

  1. A Guide to Slots - Drmcd
    What Is A Scrabble Card Game? 광주 출장안마 — A Scrabble card game is a fun game 목포 출장안마 to 보령 출장안마 play 광명 출장안마 in which two players bid one number of 보령 출장안마 tricks. In this

    OdpowiedzUsuń