16 kwietnia 2020

RECENZJA: Paranoja- Katarzyna Berenika MiszczukKontynuacja „Obsesji”. Lato w Warszawie, pomimo leniwej, wakacyjnej atmosfery, obfituje w serię dziwnych samobójstw. Lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny zaczyna przyglądać się kolejnym przypadkom. Wbrew opinii policji samobójstwa wydają mu się podejrzane. Na palcu jednej z ofiar znajduje kawałek czerwonej nitki. Podobny wyciąga z kieszeni innego zmarłego. Nikt jednak nie wierzy w jego teorie, a on sam zaczyna zastanawiać się, czy ma paranoję. Tymczasem Joanna Skoczek, wygadana lekarka psychiatrii, wraca do stolicy po urlopie. Wciąż usiłuje otrząsnąć się po tym, jak ledwie uniknęła śmierci z rąk tajemniczego wielbiciela.


Obsesję czyli pierwszą część z cyklu W lekarskim fartuchu autorstwa pani Katarzyny Bereniki Miszczuk czytałam dość dawno temu, więc nie pamiętam jej dokładnie, ale wiem, iż podobała mi się na tyle, że na mojej półce znalazła się jej kontynuacja. 


Paranoja wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Autorka nie przynudza, akcja cały czas mknie żwawo do przodu. Co prawda nie znajdziemy tu żadnych krwawych opisów ani zatrważających zwrotów akcji, ale mimo to, książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze, z dużą dozą przyjemności. Autorka ma niesamowicie lekki, prosty styl dzięki czemu książkę czyta się szybko i trudno jest się od niej oderwać. 

Swoją prostotą ujęła mnie także relacja tworząca się między Markiem Zadrożnym a Joanną Skoczek. Bohaterowie byli bardzo autentyczni, a dialogi między nimi ciekawe, momentami zabawne. Obojga bardzo polubiłam i chętnie poznałabym ich dalsze losy. 

W książce możemy natknąć się także na sceny zbliżeń intymnych tych dwojga, które autorka potraktowała niesamowitym wyczuciem smaku i subtelnością. Każda scena rozgrywająca się pomiędzy nimi była odpowiednio wyważona i na swój sposób urocza. 

Jedyne co mnie odrobinę rozczarowało to zakończenie. Nie takiego finału tej sprawy się spodziewałam. Choć muszę przyznać, że w związku z tym zakończeniem liczę na kolejną część cyklu.

I choć fabuła może niezbyt skomplikowana i dla niektórych pewnie przewidywalna, to mnie tam się ta książka bardzo podobała, spędziłam z nią kilka naprawdę dobrych godzin i szczerze ją Wam polecam.  

Czytaliście? Koniecznie dajcie znać! 

Do następnego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz