24 lutego 2022

RECENZJA: Romans pod choinkę- Katarzyna Bester

Miłość do miasta, w którym mieszka, to jedno z niewielu uczuć, na jakie pozwala sobie Ray Colton po trudnych doświadczeniach z przeszłości. Niepowtarzalny, olśniewający, tętniący życiem Nowy Jork jest dla niego jak narkotyk. Ray mógłby opowiadać o nim godzinami. Nawet znienawidzone święta Bożego Narodzenia można jakoś przetrwać w mieście, które nigdy nie zasypia.

W dniu swoich trzydziestych piątych urodzin Ray ratuje młodą kobietę, która została napadnięta na ulicy. Romantyczny świąteczny klimat sprzyja bliskości, nic więc dziwnego, że relacja Raya i Everly szybko przeradza się w gorący romans. Oczywiście bez zobowiązań, przecież Ray się nie zakochuje…

Ray stara się pokazać Everly wszystko, co uważa za wyjątkowe w Nowym Jorku: historyczne budynki, eleganckie restauracje, sylwestrową zabawę na Times Square oraz inne atrakcje, których nie sposób znaleźć w innym miejscu na ziemi. Przed nim trudne zadanie. Jak bowiem pokazać coś zachwycającego komuś, kto jest niewidomy? Czy niespodziewany romans będzie tylko miłym prezentem z datą ważności do końca stycznia?

"Romans pod choinkę"  mimo tytułu sugerującego co innego, nie do końca jest powieścią świąteczną. Mnie nie szczególnie na tym zależało, więc nie czułam się oszukana i mimo wszystko uważam, że jest to bardzo dobra książka. 

Historia podzielona jest tak jakby na pół i co prawda pierwsza część, ta opowiedziana z perspektywy Ray'a podobała mi się bardziej, bo druga część momentami mnie odrobinę nudziła. Niemniej jednak ani trochę nie żałuję, że przeczytałam tę książkę, bo po raz kolejny przekonałam się o cudownym warsztacie pisarskim autorki. Mimo, iż twórczość Pani Katarzyny poznałam niedawno i przeczytałam dopiero trzy książki jej autorstwa, to z każdym kolejnym zdaniem wychodzącym spod jej pióra, utwierdzam się w przekonaniu, że autorka zasłużyła sobie na miano mojej ulubionej pisarki.

"Romans pod choinkę" to luźna i absolutnie urocza historia. Momentami też bardzo zabawna. Autorka jak zwykle świetnie wykreowała bohaterów, bezbłędnie ukazała chemię pomiędzy nimi, stworzyła błyskotliwe dialogi i przecudowną historię dwojga ludzi, których polubiłam już na wstępie. 

Jest to historia, którą pochłoniecie na raz. Przeczytacie ją z towarzyszącym na twarzy uśmiechem i na chwilę zapomnicie o otaczającym Was świecie. Przy tej książce po postu świetnie spędzicie czas. Bardzo polecam! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz