20 listopada 2021

RECENZJA: Świąteczne nieporozumienie- Katarzyna Bester

W Londynie roi się od choinek i bożonarodzeniowych dekoracji. Jednak Harper nie czuje magii świąt. Skupia się na pracy, bo to zawsze wychodzi jej najlepiej. Lekceważąc świąteczny klimat, przygotowuje się do wyjazdu z kraju i obiecanego awansu. Jednak w wyniku nieporozumienia Harper ląduje w jednym mieszkaniu z wrednym i – niech to szlag – pociągającym Amerykaninem. W dodatku w firmie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czy ten rok skończy się dla niej tak, jak to sobie zaplanowała?

Holden przyjeżdża do Londynu w interesach. Ma tu zostać przez miesiąc, a później wrócić do spokojnego życia w Nowym Jorku, gdzie spędzi święta z rodziną. Wszystko jednak nieco się komplikuje, gdy na jego drodze staje pyskata Brytyjka, która uznaje go za włamywacza i wymierza mu cios parasolem. Między tą dwójką rodzi się niechęć, która szybko zmienia się w pożądanie.

Czy wzajemna fascynacja ma jakikolwiek sens? Teraz przez przypadek dzielą jedno mieszkanie, jednak za miesiąc każde z nich będzie na innym kontynencie. Ale… czy w magicznym przedświątecznym czasie można wierzyć w przypadki?

"Świąteczne nieporozumienie" jest książką, którą jestem totalnie zauroczona! Naprawdę, dawno tak dobrze nie bawiłam się przy żadnym tytule.

Błyskotliwe dialogi i świetnie wykreowani, interesujący bohaterowie, których chyba nie sposób nie polubić, sprawiły że podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy.  I choć cała historia jest przewidywalna, to ani trochę nie odebrało mi to przyjemności z lektury. 

Niezwykle przyjemny styl autorki sprawia, że książka jest niewiarygodnie wciągająca i czyta się ją błyskawicznie.  Nawet wplatane przez autorkę od czasu do czasu w historię wulgaryzmy nie przeszkadzały mi jakoś szczególnie, gdzie ja zawsze jestem na to strasznie wyczulona. Wszystko było naprawdę ładnie wyważone. 
 
Historia Harper i Holdena jest niesamowicie urocza, zabawna, ciepła, romantyczna, a dla tych wrażliwszych może się okazać nawet odrobinę wzruszająca. I mam nadzieję, że wszystkie książki autorki takie są, bo zamierzam je kupić. 

Polecam, polecam, polecam! Bardzo! <3 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz