31 marca 2020

Filmy oparte na faktach, które warto obejrzeć.Hej! Z racji tego, że większość z nas siedzi teraz głównie w domu i ma więcej czasu na oddawanie się przyjemnościom, postanowiłam przygotować wpis o filmach opartych na faktach, które naprawdę warto obejrzeć. Znajdziecie tu 6 filmów o różnej tematyce, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 


1. Dżungla

Trzech przyjaciół zwiedzających Amerykę Południową postanawia przeżyć przygodę i wraz z tajemniczym przewodnikiem wybierają się na wyprawę do amazońskiej dżungli.


Przyznam szczerze, że o tym, iż to film oparty na faktach dowiedziałam się dopiero na sam koniec.. Niemniej jednak bardzo mi się podobał.  Bardzo przeżywałam całą tę wyprawę i kibicowałam bohaterom, aby wszystko dobrze się skończyło. Nawet kilka razy łezka w oku się zakręciła. Bardzo dobry, poruszający film. Polecam.

   2. Snajper


Historia kariery wojskowej i życia osobistego Chrisa Kyle'a, który zyskał sławę najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs.

Muszę przyznać, że nie przepadam za tego typu filmami. Nie lubię oglądać wojen i tego typu rzeczy. Zazwyczaj strasznie mnie te historie dołują i prawie zawsze płaczę. Jednak D. nalegał, mówił, że dobry, bo już oglądał no i się w końcu zgodziłam. I tak jak mówił- ten film jest dobry i na pewno jest wart obejrzenia. Mnie osobiście bardzo poruszył. A zakończenie... cóż, zakończenie było druzgoczące i ogromnie zaskakujące. I gdyby nie fakt, że film jest oparty na faktach, to byłabym zła, że ktoś napisał tak "głupie" zakończenie. Jednak nikt tego nie wymyślił, to po prostu się wydarzyło... Naprawdę polecam.


3. Niemożliwe

Historia rodziny – Marii, Henry'ego i ich trzech synów – która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku.

Druzgoczące, zabierające dech w piersiach sceny, świetna gra aktorska. Naprawdę bardzo dobry i wzruszający film. 
4. Latarnia na wybrzeżu orek

Lola i jej autystyczny syn udają się do Patagonii, aby przy pomocy dzikich orek pomóc chłopcu.

Rozpływam się nad większością filmów, w których jakąś rolę odgrywają zwierzęta, także... Piękny, wzruszający film z cudownymi widokami. Polecam. 

5. Siła i honor

Rok 1948. Historia czarnoskórego Amerykanina, który mimo nieprzychylności swoich przełożonych dąży do tego, by zostać wojskowym nurkiem biorącym udział w zadaniach specjalnych.

Oglądałam dwa razy, za każdym takie same odczucia: po prostu świetny. Mądry, wzruszający, z przesłaniem. 


6. Wielki Mike

Bezdomny nastolatek zostaje otoczony opieką przez bogatą rodzinę. Dzięki niej wyrasta na gwiazdę amerykańskiego futbolu.

Piękna historia, totalnie wzruszająca. Przez praktycznie cały film miałam łzy w oczach. Uwielbiam. Dawno żaden film nie wywarł na mnie takiego wrażenia. Koniecznie zostawcie łapkę w górę, jeśli wpis Wam się podobał i dajcie znać, czy oglądaliście któryś z tych filmów. 

Do następnego, 
trzymajcie się ciepło! 4 komentarze:

  1. Nie znam żadnego z tych filmów i wszystkie Wydają się bardzo ciekawe, ale trzeci i ostatni najbardziej chciałabym zobaczyć. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Blueberrycake_1331 marca 2020 17:40

    Oglądałam "Snajpera" i "Siła i honor" i były są one zdecydowanie do polecenia :D

    OdpowiedzUsuń